Uncategorized

Pocenie się na siłowni

Pot utrzymuje nas przy życiu: pot pomaga utrzymać normalną temperaturę ciała, gdy ciało rozgrzewa się podczas pracy mięśni. Kiedy pot paruje, kontroluje twoje ciało przed przegrzaniem i obniża temperaturę rdzenia.Zwalcza zapalenie: Zapalenie może mieć negatywny wpływ na metabolizm i wydolność układu sercowo-naczyniowego, ale pocenie się powoduje łańcuch pozytywnych reakcji w twoim ciele: częstość akcji serca zwiększa przepływ krwi i siłę, a także pomaga naprawić uszkodzone tkanki mięśniowe poprzez wzmocnienie zdrowych białek i produkując nowe.

Pocenie daje więcej energii: im sprawniejszy jesteś, tym szybciej się pocisz.Kiedy pocisz się wcześnie na treningu, oznacza to, że jesteś w stanie regulować temperaturę, zanim zrobi się zbyt wysoka, co wymaga mniej energii. Oszczędzanie energii na początku treningu zapewni zastrzyk energii w późniejszym czasie, gdy jest najbardziej potrzebny.

Zwiększ swoją siłę: pot to 99 procent wody i 1 procent soli, potasu i węglowodanów. Sód pomaga zrównoważyć ilość wody wewnątrz i na zewnątrz komórek, a także we krwi, w celu utrzymania nawodnienia organizmu. Jeśli stracisz zbyt dużo sodu, pojawią się skurcze mięśni i zaczniesz odczuwać zmęczenie, ale im bardziej się pocisz, tym lepiej twoje ciało oszczędza sól.

Szybsze odzyskiwanie: trudniejsze treningi, które powodują pocenie się, zwiększą przepływ powodzi i będą w stanie przenosić więcej metabolitów – produktów ubocznych spowodowanych uszkodzeniami mięśni wywołanymi wysiłkiem – z dala od mięśni i pomagają odczuwać mniejszy ból.

Pocenie utrzymuje wątrobę w zdrowiu: jeśli miałeś noc picia lub nadmiernego pobudzenia, dobra sesja potu jest jednym z najlepszych sposobów na detoksykację. Podczas gdy wydzielanie odpadów przez gruczoły potowe podczas jednego treningu nie robi dużej różnicy, konsekwentne ćwiczenia kardio pomagają chronić wątrobę.

Pocenie pomaga chronić się przed infekcjami: badania pokazują, że 70 procent bakterii znalezionych na siłowni może wywoływać choroby, ale pot zawiera naturalny antybiotyk zwany dermcydyną, który może pomóc chronić przed szkodliwymi patogenami.

Poczujesz się bardziej skoncentrowany na treningu: pot wywołany ciężkim treningiem sprawi, że poczujesz się bardziej połączony z ciałem i pracą, którą wykonuje. Chociaż wiele osób może czuć się nieświadomych swojego wyglądu, to dobre przypomnienie, że ciężka praca się opłaca, co jest ważniejsze niż martwienie się o zalaną koszulę.

Pot jest symbolem ciężkiej pracy: chociaż widoczność wyników naszych wysiłków może zająć trochę czasu, pot jest symbolem wysiłku włożonego przez Ciebie. Bez względu na to, czy jest to wilgotne czoło, czy nasiąknięty zbiornik, dowód na to, że twój trening był dobrze spędzony i że masz pot, aby to udowodnić.

Wystarczy 20 minut spoconej aktywności, aby poczuć się silniejszym i szczuplejszym. Umiarkowane do intensywnych ćwiczeń uwalniają endorfiny, które pomagają Twój poprawić nastrój.

Pot nawilża skórę: Resztkowy olej wytwarzany przez pot chroni skórę, nawet po spłukaniu. Pot działa również jako bariera, która może pomóc w zapobieganiu bakteriom, ale pamiętaj, aby umyć twarz po treningu, ponieważ im dłużej pozwalasz potowi siedzieć na skórze, tym bardziej jesteś podatny na wybuchy.

Pot sprawia, że ​​czujesz się komfortowo w skórze: pot jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, gdy twoje ciało pracuje w nadgodzinach, aby regulować temperaturę ciała i funkcje. Pocenie się zwykle nie jest postrzegane jako atrakcyjna cecha, zwłaszcza gdy włosy są w nieładzie, a makijaż jest rozmazany, ale widoczny wysiłek pomaga zwiększyć pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *