Uncategorized

Jak rozpocząć fitness

stanik sportowyJedną z najłatwiejszych części rozpoczęcia programu ćwiczeń jest podjęcie decyzji. Zwykle jest coś, co inspiruje cię do zmiany: może przymierzyłeś parę dżinsów, które były zbyt ciasne, lub nadchodzi wydarzenie – zjazd, ślub lub przyjęcie – gdzie zobaczysz osoby, w których nie widziałeś chwila. Cokolwiek to jest, jesteś zmotywowany, podekscytowany, a fantazja o nowej, szczuplejszej sylwetce wystarczy, aby Cię zainspirować.

Potem przychodzi trudna część. Od czego w ogóle zaczynasz? Jak skonfigurować plan, który będzie dla Ciebie odpowiedni? A kiedy to zrobisz, w jaki sposób postępujesz?

Planowanie i przygotowanie są ważne, gdy zaczynasz ćwiczyć, ale aby odnieść sukces, potrzebujesz także rozpędu – im więcej możesz stworzyć, tym łatwiej jest pozostać zmotywowanym. Najlepszym sposobem na budowanie i utrzymywanie tempa jest działanie. Podczas gdy wspaniale jest zastanawiać się nad celami związanymi z odchudzaniem, myśleć o motywacji i pracować nad zaangażowaniem w ćwiczenia, jest coś, co można powiedzieć za to, że to robi – zanim zbyt wiele kontemplacji wyczerpuje twoją energię. Łatwo jest spędzać zbyt dużo czasu na badaniu, czytaniu i eksplorowaniu, a nie na ćwiczeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *