Uncategorized

Jak rozpocząć bieganie

Rozgrzej się pięć minut. Rozpocznij każdy trening biegowy od pięciu minut marszu, aby przygotować swoje ciało na potrzeby biegania. Zacznij od łatwego wysiłku i przejdź do zamierzonego tempa marszu pod koniec pięciu minut.

Biegnij i chodź po swoim ciele. Biegaj naprzemiennie, dopóki nie usłyszysz oddechu, i chodź, aż złapiesz oddech w sumie przez 20 minut. Żadnych formuł ani przerw – biegaj po ciele i oddechu. Jeśli jesteś podobny do mnie, możesz zacząć od 15 do 20 sekund biegu i 2 do 3 minut marszu, aż złapiesz oddech. Bez obaw. To może być miejsce, w którym twoje ciało jest teraz pod względem fitness. Idź z nim, dostrój się do swojego ciała i unikaj pchania, aby iść dłużej.

Następny trening może być również zbliżony do tego samego. Ale kilka tygodni później, 15 sekund wzrośnie do 30 lub 45 sekund lub nawet minuty, a czas potrzebny na złapanie oddechu spadnie. Wtedy zaczyna się dobrze bawić, ponieważ odczuwasz różnicę w drodze.

Trzymaj się 20 minut. Utrzymaj całkowity czas trwania części treningowej do 20 minut, aż do momentu, aż zaczniesz biegać łącznie 20 minut. Oznacza to, że utrzymuj całkowity czas treningu i pozwól ciału na dostosowanie się do wymagań biegania, dopóki nie pójdziesz dalej. Szybko zregenerujesz się, dużo bardziej cieszysz się treningiem i postępujesz bardziej wydajnie. Uruchomienie 20 minut może potrwać kilka miesięcy, ale gdy już tam będziesz, możesz wydłużyć czas. (25, 30, 35 minut…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *